1/1

 

Zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020

     26 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste, aczkolwiek inne niż zwykle, bo warunkach sanitarnych zakończenie roku szkolnego. W obecności P.dyrektora Arkadiusza Świecha i wychowawców poszczególnych grup odbyły się spotkania z dziećmi i ich rodzicami według zaplanowanych odstępów czasowych. Grupa maluchów otrzymała dyplomy i pamiątkowe książki ufundowane przez Radę Rodziców o godzinie 8.00, straszaki o 8.20, zaś klasa "0" o godz. 8.40.

    W tym dniu pożegnaliśmy dzieci, które rozpoczynając edukację jako 3- latki przeszły cały czteroletni cykl edukacji w naszym przedszkolu. Podobno " wszystko co dobre, szybko się kończy". Niewątpliwie te cztery lata przeleciały wychowawcy i dzieciom jak przez palce.
  Wszystkim przyszłym pierwszakom życzymy sukcesów w dalszej edukacji, natomiast rodzicom dziękujemy za trud i zaangażowanie w zdalne nauczanie, za to że mimo codziennych obowiązków wspieraliście nasze pociechy w tym niełatwym czasie.

     Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców, których dzieci będą uczęszczać do przedszkola od września 2020 roku o pobranie umowy oraz deklaracji, wypełnienie, podpisanie przez obojga rodziców i dostarczenie osobiście (w dwóch egzemplarzach) bądź za pośrednictwem poczty e-mail do 30.06.2020 r.

Dokumenty można również odebrać w sekretariacie szkoły.

W razie problemów bądź pytań prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą. 

17 sierpnia 2020

Przeczytaj: Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Publicznym Przedszkolu  w Zespole Szkół w Wiadernie.

Szósty tydzień zdalnego nauczania

 

         W dniach 27-30 kwietnia dzieci z klasy „0” realizowały tematy związane z ochroną środowiska. Utrwaliły sobie jak powinny odnosić  się do przyrody oraz jak należy szanować planetę Ziemię. Na podstawie piosenki „Świat w naszych rękach” dzieci dowiedziały się jak należy segregować śmieci oraz zapoznały się z pojęciem recykling. W ramach zajęć plastycznych wykonały zabawkę wykorzystując do jej stworzenia rolkę po papierze lub plastikową butelkę. W tym tygodniu nauczyły się pisać literę „ż”, z którą ćwiczyły czytanie. Rozwijały mowę na podstawie wysłuchanego słuchowiska „Lis i lornetka”. Na zakończenie tygodnia wszyscy otrzymali odznakę przyjaciela przyrody.    

1/1

Zdalny Klasowy Konkurs Piosenki

     Na początku kwietnia w klasie "0" ogłoszony został klasowy Konkurs Piosenki. Zadaniem dzieci było wybrać sobie dowolny utwór muzyczny, nagrać się na dyktafon i przesłać go na adres mailowy organizatora konkursu P. K. Waścikowskiej. Na przygotowanie utworu dzieci miały dwa tygodnie. Ogłoszenie wyników nastąpiło 29 kwietnia.

Kryterium oceny był: dobór repertuaru,walory głosowe i muzykalność.Przyznano następujące nagrody:

I MIEJSCE - Martyna Czapnik z piosenką " Ramię w ramię"

I MIEJSCE- Julia Bernacka z piosenką " Mała stopa"

II MIEJSCE- Zuzia Krupa z piosenką " Kocham Cię ti amo,je taime"

II MIEJSCE - Franciszek Pełka z piosenką "Szczotka,pasta"

III MIEJSCE - Alan Żegnałek z piosenką " Kundel bury"

III MIEJSCE - Jan Twardowski z piosenką "Na wyspach Bergamuta"

Gratulujemy!

Piąty tydzień zdalnego nauczania-Zerówka

 

       W dniach 20-24  kwietnia  klasa „0” zajęła się realizacją tematów związanych z życiem na wsi. W ramach tego działu dzieci przypomniały sobie nazwy zwierząt hodowlanych, powtórzyły nazwy młodych zwierząt. Klasa „0” dowiedziała się także w jakim celu ludzie hodują te zwierzęta, które zwierzęta hodujemy dla mięsa, jakie dla jaj oraz pierzy. Oprócz tego w tym tygodniu dzieci zadbały o swoją aktywność ćwiczenia gimnastyczne w domu i na podwórku. Bawiły się przy piosence „Gdacze kura”.  Dzieci poznały drukowaną literę „f”  małą i wielką oraz nauczyły się jej pisać. Ćwiczyły czytanie. Rozwijały swoją aktywność artystyczną wykonując prace „Zwierzątko hodowlane”. Na zakończenie tygodnia zerówkowicze uczestniczyli w wycieczce po swoich gospodarstwach, podczas której mogli zobaczyć kto, jakie zwierzęta hoduje na swoich podwórkach oraz jakie maszyny rolnicze posiada.

1/1

Decyzją ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego szkoły, przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja.

Tak jak dotychczas – szkoły i przedszkola będą prowadzić nauczanie zdalne. 

Czwarty tydzień zdalnego nauczania -Zerówka

 

        W dniach 14 – 17 kwietnia  klasa „0” powróciła do tematów związanych z nadejściem wiosny. Zapoznała się z nazwami kwiatów wiosennych, będących pod ochroną. Oprócz tego w tym tygodniu dzieci zadbały o swoją aktywność ruchową i tańczyły walczyka przy utworze „Wiosenne buziaki” a także wykonywały ćwiczenia gimnastyczne w domu i na podwórku. Dzieci poznały drukowaną literę „ł”  małą i wielką oraz nauczyły się jej pisać. Ćwiczyły czytanie. Wykonały ilustracje do wiersza M. Strzałkowskiej „Przyjście wiosny”. Rozwijały swoją aktywność artystyczną wykonując prace „Bocian”. Na zakończenie tygodnia zerówkowicze uczyły się rozwiązywać zadania tekstowe na dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. Oto wytwory pracy twórczej zerówki.

1/1

Zdrowych, spokojnych,

 

radosnych i pełnych nadziei

 

Świąt Wielkanocnych

Decyzją rządu wszystkie placówki pozostają  zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – szkoły i przedszkola będą prowadzić nauczanie zdalne. 
 

rekrutacja (1)[1].gif
Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia  do Publicznego Przedszkola w Wiadernie
na rok szkolny 2020/2021 jest dostępna w AKTUALNOŚCIACH

 

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja dzieci do Publicznego Przedszkola w Wiadernie oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej zostaje przedłużona do dnia 31.03. Dokumenty można składać drogą elektroniczną na adres:  spwiaderno@interia.pl

Ze względu na nadzwyczajną sytuację jaka ma miejsce jesteśmy zobligowani do prowadzenia zajęć zdalnie i do realizowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W związku
z tym wszystkie karty pracy, zadania, propozycje zabaw i inne pomoce dla grupy Maluchów będą przesyłane na adres mailowy : maluchy001@gmail.com   

hasło do poczty: wiaderno123

W związku z koronawirusem i potrzebą zdalnego nauczania, wszelkie zadania, karty pracy, piosenki, opowiadania i inne pomoce dla grupy Starszaków od wszystkich nauczycieli uczących w tej grupie, będą zamieszczane na skrzynce e-mail pod adresem: starszakiwiaderno@o2.pl

hasło do poczty: starszaki

Informujemy, iż wszystkie materiały dotyczące zdalnego nauczania dla klasy ,,0" będą zamieszczane na skrzynce e-mail pod adresem: zerowka.kasi@interia.pl
hasło do poczty: przedszkoleWiaderno1

Szanowni Państwo,

Podajemy linki do stron zawierających ciekawe materiały edukacyjne:

Przeczytaj: JAK  ZAPLANOWAĆ DZIEŃ I JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE

Trzeci tydzień zdalnego nauczania-Zerówka

 

       W dniach 6- 10 kwietnia klasa "0" realizowała tematy związane ze świętami wielkanocnym. Dzieci poznały najważniejsze tradycje wielkanocne. Nauczyły się pisać literę "J "oraz liczbę 10. Ćwiczyły czytanie. Poznały świąteczną piosenkę " Koszyczek pełen życzeń". Dzieci wykonały wielkanocnego zająca i udekorowały nim swoje domy. Ćwiczyły sprawność manualną wykonując szlaczki na wielkanocnych pisankach. Oto wytwory pracy twórczej zerówki.

1/1

Akcja ,,Tęcza #zostańwdomu, #będziedobrze”

       Dzieci z Publicznego Przedszkola w Wiadernie dołączyły do międzynarodowej akcji ,,#Tęcza#zostańwdomu”. Tym razem, aby zjednoczyć się z wszystkimi na całym świecie, którzy przebywają w domu.  Pomysł stworzenia akcji przyszedł do nas z Włoch i idzie dalej  w świat! Zadaniem dzieci było stworzenie tęczy różnymi technikami, na znak, że teraz wszyscy musimy zostać w domu, aby jak najszybciej sytuacja się unormowała, ludzie już nie chorowali i zapomnieli o koronawirusie. Prace zostały powieszone w oknach - aby nasze ulice były bardziej kolorowe a dzieci zapamiętały ten czas jako bardziej wesoły. Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych Rodziców za włączenie się do akcji. Dziękujemy !!!

A kiedy już będzie po wszystkim,

gdy Świat wróci na miejsce,

pójdziemy razem na spacer

– trzymając się za ręce !!!

1/1

Drugi tydzień zdalnego nauczania-Zerówka

 

       W drugim tygodniu zdalnego nauczania (30 marca -3 kwietnia)  klasa „0” przerobiła tematy związane z marcowa pogodą. Dzieci dowiedziały się, że marcowa pogoda jest zmienna. Wykonały prace plastyczną do przysłowia „ W marcu jak w garncu”. Dzieci obserwowały pogodę przez cały tydzień, a swoje obserwacje zapisywały na specjalnej karcie obserwacji. Poznały literkę „c” i nauczyły się je pisać. Przypomniały sobie piosenkę „Maszeruje wiosna” , do  której narysowały jak wyobrażają sobie wiosnę z piosenki. Wykonały zabawy związane z osią symetrii oraz klasyfikowaniem przedmiotów ze względu na dwie, a nawet trzy cechy. Szukały wiosny w swoich ogródkach. Oto wytwory pracy twórczej zerówki.

1/1

Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

        Przedszkolaki z wszystkich grup (Maluchy, Starszaki, klasa „0”) wzięły udział w konkursie: „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Mimo, że konkurs miał odbyć się w Przedszkolu, dzięki współpracy z Rodzicami udało się go przeprowadzić w formie zdalnej. Przepiękne i kreatywne prace zapewne ozdobią domy naszych Przedszkolaków. Wszystkie dzieci które wykonały prace otrzymały dyplomy w formie elektronicznej. Natomiast po powrocie do Przedszkola na dzieci będą czekały upominki oraz dyplomy w wersji papierowej. Serdecznie dziękujemy za przesłane prace.

Pierwszy tydzień zdalnego nauczania-Zerówka

 

         W dniach 25-27 marca klasa „0” przerobiła tematy związane z prehistorycznymi gadami. Nauczyła się wierszyka oraz piosenki o dinozaurach. Poznała cyfrę 9 i ułożyła ją z wybranego materiału. Rozwijała sprawność manualną wykonując pracę
pt. „ Dinozaur”. Oto wytwory twórczej zerówki.

1/1

        Akcja: #piątka dla szpitali

 

       Oddział przedszkolny w Zespole Szkół w Wiadernie włączył się w akcję: #piątka dla szpitali. Przedszkolaki wraz z Rodzicami poprzez odbicie rączki na kartce okazali wsparcie wszystkim pracownikom służby zdrowia oraz szpitalom.

W tak ważnych i trudnych dniach niech to będzie nasz znak wsparcia oraz wyrazy szacunku wobec wszystkich przedstawicieli służby zdrowia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współprace oraz przesłanie prac.

Dzień Otwarty

        W dniu 7 marca 2020 r. w Zespole Szkół w Wiadernie odbył się Dzień Otwarty w przedszkolu i szkole podstawowej. Przybyli obejrzeli spektakl pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu dzieci z oddziału "0". Rodzice przyjęli go dużym wzruszeniem. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno - technicznych, zabawach ruchowych i muzycznych oraz poznały tajniki "magicznego dywanu" i monitora interaktywnego. Na zakończenie wizyty w placówce zaplanowano słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie.

1/1

Zasadził dziadek rzepkę

        W poniedziałek 17 lutego przedszkolaki wzięły udział w teatralnym przedstawieniu jakie zafundowali nam uczniowie klasy
I a. Widowisko dało dzieciom okazję zapoznania się w sposób obrazowy z utworem J. Tuwima „Rzepka” . Dziękujemy i czekamy na kolejne zaproszenia.

Dzień Dinozaura

        Dnia 26.02.2020 r. w grupie: „Starszaki” odbył się Dzień Dinozaura. Dzieci dowiedziały się kiedy żyły dinozaury, czym się żywiły i jak wyglądały. Oprócz tego dzieci bawiły się w archeologów, podziwiały figurki gadów, układały szkielety dinozaurów oraz wykonały wspólną pracę plastyczną. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję.

1/1

Walentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

 

        14 lutego 2020 roku w przedszkolu odbyły się Walentynki. Dla dzieci był to dzień pełen miłości i przyjaźni. W tym dniu dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, poznały historię walentynek oraz wykonały dla kolegów i koleż