top of page

29 czerwca 2021

Kotwica 261

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 

      25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Wraz z ostatnim dzwonkiem pożegnaliśmy trudne naznaczone epidemią miesiące nauki zdalnej.

Rozpoczęło się o godz. 8.00 w przedszkolu. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, zebrane na tarasie, kolejno otrzymywały nagrody z rąk wychowawczyń i pana dyrektora. Przedszkolaki z zerówki pożegnały wszystkich piosenką na czas wakacji. Potem były kwiaty, pożegnania i podziękowania. 

Na sali gimnastycznej o godz. 9.00 zgromadzili się uczniowie najmłodszych klas I-III ,  o godz. 10.00 klasy IV-VI oraz o godz. 11.00  klasy VII – VIII. Mimo, że miniony rok stanowił wyzwanie dla każdego, nasi uczniowie zakończyli go sukcesami i wyróżnieniami.  Z rąk p. dyrektor ZEAS-u Elżbiety Zielak sześć uczennic z klasy ósmej otrzymało nagrody Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki za uzyskaną średnią ocen co najmniej 5,00. Pan dyrektor A. Świech wręczał również nagrody wszystkim uczniom za świadectwo z czerwonym paskiem.

Potem uczniowie z wychowawcami przeszli do swoich klas, a później przyszedł czas na pożegnanie.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy beztroskich, słonecznych, a szczególnie bezpiecznych wakacji. Wielu przygód i zabawy!

24 czerwca 2021

Bezpieczne wakacje

  Uczniowie z kl 2b w ramach bezpiecznych wakacji przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kotwica 260

23 czerwca 2021

Kotwica 259

Klasa 7 bliżej natury

     Na lekcjach wychowawczych w ramach realizacji projektu: „Bliżej natury” uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy: p. Katarzyny Kowalskiej przygotowali warsztaty leśne oraz pszczelarskie w celu zwiększenia i usystematyzowania wiedzy na te tematy. Ponadto uczniowie chętnie czerpali wiedzę z informacji znajdujących się w punkcie dydaktycznym „Bliżej natury” na terenie naszej placówki. Młodzież uczestnicząc w tych działaniach, zdobywała nowe wiadomości i doświadczenia. Takie działania mogą być szansą, by realnie zmienić świadomość ekologiczną społeczności, w której żyjemy. Realizacja projektu jest także okazją do integracji i bliższego poznania się uczniów. Zrobiliśmy coś nie tylko dla siebie, lecz przede wszystkim dla przyrody.

21 czerwca 2021

Kotwica 258

Happening

     „Ochrona przyrody- przyszłością człowieka”- pod takim hasłem w ubiegły piątek (18.05.2021 r.) odbył się w Wiadernie happening zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Wiadernie. W godzinach porannych uczniowie klasy IIb, V i VI pod opieką nauczycielek Anny Sobierskiej, Jolanty Mleczek i Katarzyny Jakubowskiej przeszli ulicami  miejscowości z transparentami, głosząc hasła nawołujące do życia w zgodzie z naturą. Celem zorganizowanej akcji było zwrócenie uwagi mieszkańców wsi Wiaderno na globalne i lokalne problemy związane z ekologią i ochroną przyrody oraz edukacja dzieci w tym zakresie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie przedsięwzięcia!

11 czerwca 2021

Kotwica 257

Wycieczka do Inowłodza

     Dnia 09.06.2021 r. uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy p. T. Bąka udali się na wycieczkę autokarową z okazji minionego Dnia Dziecka. Celem wycieczki było zwiedzanie kościoła św. Idziego i ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, kościółka drewnianego pw. Matki Bożej Królowej Polski w Spale oraz podziwianie piękna przyrody w spalskim parku krajobrazowym. Pogoda dopisała, humory też, więc wycieczka należała do udanych.

08 czerwca 2021

Kotwica 256

Strażacki Konkurs Techniczno- Plastyczny

      Dnia 01.06.2021 r. w ZSP nr 3 w Tomaszowie Maz.  odbyło się podsumowanie konkursu ósmoklasistów szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego i opoczyńskiego na kreatywny samochód strażacki wykonany z pudełek kartonowych. W tym konkursie ucz. kl. VIII Natalia Lasek zdobyła II miejsce, a Angelika Rzepecka – wyróżnienie. Opiekę nad konkursem sprawował p. K. Cyniak. Gratulujemy.

Kotwica 255

Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2021"

 

​    22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, którzy nie boją się wyzwań i stawiają na matematykę. Ze względu na ograniczenia obowiązujące w kraju: 14 uczniów pisało konkurs w formie stacjonarnej, czyli w szkole z zachowaniem zasad sanitarnych oraz 2 uczniów w formie zdalnej–za pośrednictwem Internetu. Uczniowie rozwiązywali testy w trzech  kategoriach:  Maluch (klasa IV SP), Beniamin (klasa V i VI SP) oraz Kadet (klasa VII SP i VIII SP). Każdy uczestnik otrzymał w dniu konkursu nagrodę uczestnictwa: układankę przestrzenną w formie breloczka. Kangur, to konkurs matematyczny o zasięgu międzynarodowym i sam udział w takim konkursie jest już dużym wyróżnieniem. Zadania są o zróżnicowanym stopniu trudności, ale część jest naprawdę trudnych, wymagających logicznego myślenia i wiedzy ponad program swojej klasy.
    Z radością informuję, że uczeń klasy VII Mieczkowski Piotr otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. Piotr zostanie nagrodzony podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Serdecznie gratuluję osiągniętych wyników i życzę wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów matematycznych!!!

Szkolny koordynator konkursu: Katarzyna Kowalska

07 czerwca 2021

28 maja 2021

Kotwica 254

Dzień Dziecka w kl 2b

     27 maja rodzice uczniów kl 2b zorganizowali dla swoich pociech wspaniały Dzień Dziecka. Przygotowali wiele niespodzianek m. in. zabawy z animatorką, słodki poczęstunek oraz ognisko z kiełbaskami. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Szczęśliwe i bardzo zadowolone dzieci wróciły do swoich domów. Dziękujemy bardzo Rodzicom.

21 maja 2021

Kotwica 253

Lekcja pszczelarstwa

     W piątek 21 maja w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja. Pojawił się specjalny gość, zawodowy pszczelarz pan Marek Skoczylas z Wolborza.

Na sali gimnastycznej zebrały się klasy I-III z nauczycielkami. Pan Marek w niezwykle prosty i przystępny sposób opowiedział o hodowli, życiu pszczół, ich pracy i produkcji miodu. Dzieci z bliska oglądały ul, przyrządy pszczelarskie, oraz strój pszczelarza. Na zakończenie odbyła się degustacja miodu. Wszystkim bardzo smakowało. Dziękujemy za zdobytą w ten sposób wiedzę i rozwijanie naszych pasji w przyszłości.

17 maja 2021

Festiwal Mody Ekologicznej

Chcesz być trendy, nie zapomnij o ekologii w modzie

Kotwica 252

     14 maja 2021 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Mody Ekologicznej w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „Bliżej natury”. Wydarzenie przygotowała i przeprowadziła Jadwiga Kotynia. Przedmiotem festiwalu było zaprezentowanie przez uczestników z kl. 1-3  projektu stroju ekologicznego na manekinach oraz na wybiegu, promującego ideę upcyklingu i recyklingu, czyli odpowiedzialnego, zrównoważonego gospodarowania odpadami połączone z poszerzaniem świadomości ekologicznej. Uczniowie  wykazali się dużą kreatywnością w praktycznym wykorzystaniu  surowców wtórnych w dziedzinie mody  i  wykonali 32 oryginalne kreacje.

Zainteresowanie było ogromne, 28 uczniów wykonało zespołowo 7 projektów stylizacji mody ekologicznej na manekinach oraz 25 uczniów  zaprezentowało swoje stroje na wybiegu.

Dobór materiałów był ogromny. Jury konkursu oceniało: nowatorski i ciekawy pomysł ucznia, dobór materiałów, dodatków i ogólny sposób wykonania stroju oraz jego prezentację na wybiegu i na manekinie.

Jury było pod wrażeniem dużej wyobraźni i kreatywności uczniów, dlatego przyznano dwa pierwsze miejsca i 2 drugie miejsca  za prezentacje stylizacji strojów na wybiegu:

miejsce I:

- Marcin Tuchowski – kl. 2a

- Marcin Twardowski - kl. 3

miejsce II:

- Lena Lubicka – kl. 2a

- Marcel Jabrzyk – kl. 3b

Wysokie noty otrzymały  również zespoły, które wykonały oryginalne kreacje na manekinach .

Miejsce  I 

zdobył  Projekt nr 3 wykonany przez grupę uczennic z kl. 3: Zofię Stańczyk, Annę Maciejewską, Zofię Kruk, Julię Kaczor oraz Pojekt nr 7 wykonany przez  uczennice z kl. 2b: Wiktorię Górską, Zuzannę Piecho,  Helenę Kaszewską, Wiktorię Kowalczuk, Nikolę Stańczyk

Miejsce II

zdobył Projekt nr 1 wykonany przez grupę uczennic z kl. 3: Martyny Pytel, Marii Rakowskiej, Hanny Marysiak oraz Projekt nr 6 wykonany przez  uczennice z kl. 2b: Julię Chachułę, Anielę Wirszewską, Nadię Goździk, Lenę Rozner i Natalię Kowalczuk.

Wszystkim  serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2021"

 

      22 kwietnia 2021 młodzi matematycy na świecie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły. Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem: Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów wszystkich typów szkół. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Do konkursu w naszej szkole zgłosiło się 18 uczniów ale przystąpiło 16 (ze względu na ograniczenia obowiązujące obecnie w kraju: 14 uczniów w formie stacjonarnej, czyli w szkole z zachowaniem zasad sanitarnych oraz 2 uczniów w formie zdalnej–za pośrednictwem Internetu). Uczniowie rozwiązywali testy w trzech kategoriach:  Maluch (klasa IV SP), Beniamin (klasa V i VI SP) oraz Kadet (klasa VII SP i VIII SP). Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa: układankę przestrzenną w formie breloczka. Szkolnym koordynatorem konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY" jest nauczyciel matematyki p. Katarzyna Kowalska. Wyniki konkursu poznamy za 5 tygodni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i życzymy sukcesów!!!

Kotwica 251

23 kwietnia 2021

Kotwica 250

23 kwietnia 2021

X EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU SAVOIR – VIVRE

ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA

     Uczniowie klasy VIII naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Savoir vivre – zasady dobrego wychowania” organizowanym przez ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. dla uczniów klas ósmych szkół powiatu tomaszowskiego. Ze względu na pandemię konkurs ten został zorganizowany w formie on-line i trwał od 12-16.04.2021 r.

Celem konkursu było propagowanie zasad dobrego wychowania i zachowania oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego podnoszenia wiedzy.

Konkurs miał charakter dwustopniowy. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru na platformie Kahoot, dotyczący zasad nakrywania i podawania do stołu, doboru bielizny i zastawy stołowej, sztuki jedzenia, zachowywania się przy stole i właściwego ubioru w zależności od okazji.

W ramach części praktycznej, trzyosobowe drużyny miały za zadanie wykonać prezentacje multimedialne dokumentujące przygotowanie nakrycia do posiłku dla czterech osób, wykonanie dekoracji stołu o tematyce „Egzotyczny stół”, przygotowanie małych egzotycznych deserów dla czterech osób oraz propozycję karty menu.

Ocenie podlegały: kreatywna aranżacja egzotycznej dekoracji, dobór elementów dekoracyjnych, umiejętność składania serwetek, estetyka wykonania menu oraz inwencja twórcza uczniów.

W części teoretycznej II miejsce zajęła Angelika Rzepecka, z części praktycznej III miejsce uzyskała drużyna w składzie: Nikola Dębowska, Maria Sepkowska, Marika Jaśkiewicz oraz wyróżnienie drużyna w składzie: Angelika Rzepecka, Iga Ślifierska, Julia Jaworska.

Najwyższą liczbę punktów zarówno z części teoretycznej i praktycznej oraz III miejsce i puchar zdobyły: Angelika Rzepecka, Iga Ślifierska, Julia Jaworska.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy oraz opiekunowie drużyn upominki. Nad przygotowaniem naszych uczennic do konkursu czuwał p. Krzysztof Cyniak. Gratulujemy sukcesów!

25 marca 2021

Kotwica 249

W świecie owadów - podsumowanie konkursu

     Dnia 19 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno-recytatorski pod hasłem „W świecie owadów”. Wydarzenie to zrealizowano w ramach kolejnych działań związanych z projektem pn. „Bliżej natury”.  Organizatorem i koordynatorem konkursu  była p. Jadwiga Kotynia.

Cele konkursu

  • popularyzacja wiedzy na temat owadów i ich roli w środowisku naturalnym;

  • wdrażanie  do wnikliwej  obserwacji przyrody;

  • rozpowszechnianie działań proekologicznych poprzez działalność artystyczną uczniów;              

  • rozwijanie kreatywności i uzdolnień recytatorskich oraz artystycznych,

  • odkrywanie i promocja talentów.

Konkurs  obejmował  trzy kategorie o tematyce owadów: recytacja poezji, prezentacja stroju owada i praca malarska.

     W kategorii recytacja  poezji wiersze deklamowało 16 uczniów. Każdy uczestnik zaprezentował jury jeden utwór o tematyce owadów. Komisja konkursowa oceniała: stopień  pamięciowego opanowania tekstu, tempo,  ton głosu oraz poprawne, wyraziste  i płynne deklamowanie a także interpretację tekstu i ogólne wrażenie artystyczne.

Zwycięzcami tej kategorii konkursu zostali:

I miejsce –  Julia Kaczor kl. 3

II miejsce – Wiktoria Górska kl. 2 b

III miejsce – Nadia Dębowska kl. 1,

III miejsce – Igor Chabros kl. 2b,

III miejsce – Martyna Czapnik kl. 1 .

Wyróżnienie – Aleksandra Goworek kl.1

Wyróżnienie –  Mateusz Podskok kl. 3

Wyróżnienie  – Marcin Twardowski kl. 3

13_max.jpg

     W kategorii prezentacja stroju owada uczestnicy przebrani  w wykonane z surowców wtórnych stroje,  przechadzali się po wybiegu, by  jak najlepiej przedstawić walory artystyczne swoich  kreacji.

W tej kategorii  zwycięzcami zostali:

I miejsce – Helena Wirszewska kl.3

I miejsce – Marcin Twardowskikl. 3

II miejsce – Kornel Siedliński kl. 3

II miejsce – Zofia Stańczyk kl. 3

     W kategorii -  praca malarska w przedziale kl. 1 - 2  jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Natalia Kowalczuk kl. 2 b

I miejsce – Julia Chachuła kl. 2b

II miejsce – Lena Lubicka 2a

II miejsce – Iga Pełka kl. 2a

II miejsce – Nikodem Zakrzewski kl. 2a

III miejsce – Nadia Goździk kl. 2b

III miejsce – Sebastian Łaski kl. 2b

III miejsce – Jan Sepkowski kl. 1

III miejsce – Marcin Tuchowski kl. 2a

Wyróżnienie – Julia Bernacka kl. 1

Wyróżnienie – Martyna Czapnik kl. 1

Wyróżnienie – Nadia Dębowska kl. 1

Wyróżnienie – Helena Kaszewska kl. 2b

Wyróżnienie – Julia Pełka kl. 1

Wyróżnienie – Aleksander Więcławski kl. 2a

    Natomiast w tej samej kategorii  spośród uczniów kl. 5 zwycięzcami zostali:

I miejsce – Lena Kołodziejczyk

I miejsce – Filip Kozar

II miejsce – Maksymilian Waścikowski

Wyróżnienie – Wiktoria Pełka

Wyróżnienie – Łukasz Robak

13_max.jpg

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie oraz życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich uzdolnień. Dziękujemy również opiekunom  uczniów za przygotowanie ich do konkursu i rodzicom za wsparcie.

Kotwica 248

04 marca 2021

Szkolne pakiety multimedialne w Zespole Szkół w Wiadernie

     W ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), którego celem jest zapewnienie szkołom dostępu do szybkiego internetu, uruchomione zostało dodatkowe działanie, w ramach którego do 1 600 szkół uczestniczących w programie OSE zostały przekazane szkolne pakiety multimedialne składające się z 25 tabletów wraz z etui, klawiaturą, rysikiem i usługą mobilnego dostępu do sieci internet, świadczoną do końca roku szkolnego 2020/2021.

Na liście szkół pojawiła się nasza szkoła - Zespół Szkół w Wiadernie, została wybrana i otrzymała taki pakiet multimedialny. Głównym kryterium branym pod uwagę było podpisanie przez dyrektora szkoły umowy z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną.

Szkolne Pakiety Multimedialne to jedno z wielu działań mających na celu doposażenie szkół w sprzęt komputerowy,  podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów oraz zwiększanie jakości i dostępności sprzętu w polskich szkołach.

pobrane.png

           Konkurs plastyczny pt. „Pejzaże Polski”

     26 lutego 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pejzaże Polski”. Technika prac była dowolna. Uczniowie mieli możliwość korzystania z wielu materiałów plastycznych.

W konkursie wzięło udział 38 dzieci z klas I–III. Wszystkie prace były piękne, ciekawe i starannie wykonane. Jury w składzie: pani Marta Więcławska, pani Jolanta Mleczek, pani Jadwiga Kotynia i pani Ilona Niewiadomska przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Oktawian Kołodziejski, Anna Maciejewska, Marcin Twardowski, Helena Kaszewska, Helena Wirszewska, Julia Głowa

II miejsce: Franciszek Kaszewski, Lena Lubicka, Nikola Stańczyk, Martyna Pytel, Hanna MArysiak, Zofia Kruk, Kornel Siedliński

III miejsce: Leon Ślifierski, Miłosz Szambelan, Marcin Tuchowski, Julia Kaczor, Zuzanna Krupa, Julia Bernacka, Lilianna Misiak

Wyóżnienia: Zuzanna Piecho, Aleksander Więcławski, Wiktoria Górska, Jan Sepkowski, Natan Składowski, Julia Chachuła, Lena Żegnałek, Iga Pełka, Igor Chabros, Kacper Kobalczyk, Wiktoria Kowalczuk, Aleksandra Robak, Kalina Uptas, Lena Rozner, Jakub Wnukiewicz, Oliwia Kisołek, Marcel Jabrzyk

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Kotwica 247

01 marca 2021

1.jpg

26 lutego 2021

Kotwica 246

      W ramach realizacji projektu edukacyjnego pn. „Bliżej natury” 24 lutego w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o ptakach dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorem i koordynatorem konkursu była pani Jadwiga Kotynia we współpracy z  panią Jolantą Mleczek  i panią Dorotą Hałaczkiewicz. Celem konkursu było szerzenie i pogłębianie wśród uczniów wiedzy na temat ptaków, ich znaczenia oraz zagrożeń dla ich bytowania, a także popularyzacja wiedzy na temat rozpoznawania, obserwacji i ochrony ptaków. Każdą klasę reprezentował sześcioosobowy zespół uczniów. Do konkursu przystąpiły cztery drużyny. Uczestnicy  zaprezentowali wysoki poziom  wiedzy ornitologicznej.

I miejsce zdobyła drużyna kl. 1 w składzie: Jan Sepkowski, Aleksandra Robak, Julia Bernacka, Nadia Dębowska, Igor Grochala, Kalina Uptas

II miejsce zdobyła drużyna kl. 3 w składzie: Julia Kaczor, Oktawian Kołodziejski, Hanna Marysiak Mateusz Podskok, Zofia Stańczyk, Marcin Twardowski,

III miejsce zdobyła drużyna kl. 2b w składzie: Jakub Wnukiewicz, Wiktoria Kowalczuk, Natalia Kowalczuk, Helena Kaszewska, Wiktoria Górska, Gromosław Cieślak

IV miejsce zdobyła drużyna kl. 2a w składzie: Lena Żegnałek, Liliana Misiak, Aleksander Więcławski, Kacper Kobalczyk, Marcin Tuchowski, Iga Pełka

Nagrody w  konkursie ufundowało Koło Łowieckie „Niebieskie Źródła” w Tomaszowie Mazowieckim i Nadleśnictwo Smardzewice. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom  za zaangażowanie i pomoc. Uczniowie  ucieszyli się z otrzymanych nagród, które przyczynią się do zgłębiania wiedzy przyrodniczej.

Uczniom gratulujemy!

Wychowawczyniom kl. 1, 2a, 2b i 3 oraz rodzicom dziękujemy  za  wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu i zapraszamy do dalszej współpracy.

bal1.jpg

16 lutego 2021

Kotwica 245

           Ostatki

   

 

     16 lutego żegnaliśmy w naszej szkole karnawał świętując tzw. Ostatki. Na tę okazję uczniowie i nauczyciele przygotowali specjalne, pomysłowe stroje. Korytarze naszej szkoły odmieniły się nie do poznania. Po każdym dzwonku na przerwę z pracowni lekcyjnych wychodzili uczniowie przebrani za baśniowe postacie. Można było zobaczyć zarówno te dobre jak i te złe charaktery. Zrobiło się kolorowo, bajecznie i zabawnie. Dzień ten dla wszystkich był wesoły i pełen wrażeń. Efekty można zobaczyć na zdjęciach.

15 lutego 2021

Kotwica 244

       Kartka Walentynkowa

    Dnia 12.02.2021 r. odbył się szkolny konkurs na Kartę Walentynkową dla uczniów klasa 0-3. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie kartki dowolną techniką plastyczną i dodatkowo zawarte w niej życzenia miały być napisane w języku angielskim. Spośród 30 prac jury w składzie: dyrektor Arkadiusz Świech, Jadwiga Kotynia, Ilona Niewiadomska przyznali ex aequo dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. Dodatkowo sześciu uczniów otrzymało wyróżnienia. 

Tłusty czwartek i walentynki w klasie II B

12 lutego 2021

Kotwica 243

       

   ,,Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek .... ". Istnieją w naszym kraju tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe. Jednym z takich zwyczajów jest ,,Tłusty Czwartek". Pączki zagościły dziś w naszej szkole.  Uczniowie kl II b zajadali się pączkami i faworkami, które  upiekły Mamy.  To nic, że ,,weszły nam w boczki ", były przepyszne, palce lizać. Dziękujemy !!!  

27 stycznia 2021

       W piątek 22 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbył się bal noworoczny. Wychowawczynie klas 1-3  p. Dorota Hałaczkiewicz, Jadwiga Kotynia, p. Jolanta Mleczek i p. Marta Więcławska udekorowały swoje sale lekcyjne w tematyce balowej i przeprowadziły dla swoich wychowanków zabawy taneczne  oraz atrakcyjne konkursy. Uczniów odwiedził też Mikołaj, który wręczył paczki ze słodyczami przygotowane przez Radę Rodziców. Wydarzenie bardzo podobało się uczniom dając im dużo radości i niezapomnianych wrażeń ze wspólnej zabawy. 

Kotwica 242

      Miłość w dniu Św. Walentego mogą wyznawać sobie zakochane pary.

 

                                ,, Miłość jak słońce - ogrzewa świat cały (....)

Miłość jak słońce: barwy uroczeni, wszystko dokoła cudownie powleka;

żywe piękności wydobywa z ziemi, z serca natury i z serca człowieka " 

                                                                                                           A. Asnyk

       Uczniowie kl II B wraz z wychowawczynią J. Mleczek składają Dyrekcji, Rodzicom, Wychowawcom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz Uczniom gorące życzenia : 

Wszystkiego dobrego w Dniu Św. Walentego - dużo radości, dużo czułości, dużo serdeczności, dużo cierpliwości, a przede wszystkim MORZA MIŁOŚCI.                                                                                         Trzymajcie się cieplutko. Pozdrawiamy!!! 

25 stycznia 2021

Kotwica 241

Babcia i dziadek to prawdziwe anioły stróże, które trzeba kochać i szanować.

       Mimo, że styczeń jest miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. 

       W czwartek 21 stycznia  2021 roku uczniowie kl. 1-3 pod kierunkiem p. Jadwigi Kotyni, p. Jolanty Mleczek, p. Doroty Hałaczkiewicz i p. Marty Więcławskiej przygotowali dla swoich wspaniałych Babć i Dziadków upominki oraz przepełnione miłością i wdzięcznością życzenia z okazji Ich święta. 

fototapety-flaga-polski.jpg.jpg

Święto Niepodległości

 

        11 listopada to symboliczna data. Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Często słyszymy słowa: Polska, jesteśmy Polakami, Ojczyzna. Wszyscy pragniemy żyć w pokoju. W przeszłości nie zawsze tak bywało. Polacy musieli bronić wolności i godności. Ratowali najcenniejsze wartości: religię, kulturę, język, obyczaje. Bywało, że ryzykowali życiem.
      Uczniowie klasy 2 b ZS w Wiadernie wraz wychowawcą J. Mleczek z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowali krótką lekcję historii.     

DSC08066.JPG

 06 listopada 2020

Kotwica 240
Kotwica 239

20 października 2020

Narzędzia matematyczne i geometryczne

MULTITEST 2020-MATEMATYKA    

  

      20 października 2020 roku uczniowie z klas IV-VIII naszej szkoły mieli szanse sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności rozwiązując Multitest z Matematyki. Do Ogólnopolskiego Konkursu Multitest z Matematyki organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy zgłosiła szkołę p. Katarzyna Kowalska i była jego szkolnym organizatorem. Testy konkursowe były testami wielokrotnego wyboru i składały się z 26 pytań. Do każdego pytania podane były 4 warianty odpowiedzi. 
       Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki, które organizator ma przekazać w grudniu 2020 roku. Uczniom biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

logo.png

19 października 2020

Kotwica 238

Konkurs Recytatorski pt. „Jesień”

     Dnia 16 października 2020 roku w klasie 2a odbył się Konkurs Recytatorski pt. „Jesień”, zorganizowany przez panią Martę Więcławską.

       Celem konkursu było:

- propagowanie pięknej poezji,

- kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,

- pobudzenie aktywności uczniów.

       Jury w składzie: dyrektor Arkadiusz Świech oraz wicedyrektor Barbara Krośniak przyznali następujące miejsca:

                                I miejsce Marcin Tuchowski

                                II miejsce Iga Pełka

                                III miejsce Aleksander Więcławski i Oliwia Kisiołek

                                                                                                                              Serdecznie gratulacje!

dzien-nauczyciela-zyczenia-glowna-strona

14 października 2020

    14.10.2020 r. w Zespole Szkół w Wiadernie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektor – Pan Arkadiusz Świech serdecznie podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za poświęcenie, trud i  zaangażowanie włożone w wykonywaną pracę. Akademię uatrakcyjnił występ uczniów z klasy VIII. Młodzież w humorystyczny sposób przedstawiła scenki ukazujące szkolne życie.

    Życzenia pracownikom szkoły złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Kotwica 237

Niespodzianka dla Naszego Dyrektora

121831288_698871984053114_81003222517004

14 października 2020

121979023_396140431552168_43224934045162

     Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Wiadernie  są już pełnoprawnymi uczniami. 14 października 2020 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość prowadziła uczennica klasy ósmej Marysia Sepkowska. Powitała ona zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Arkadiusz Świech dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy i prezentacja tańca.  Pierwszoklasiści  spisali się na szóstkę.

W tej wyjątkowej chwili Pan Dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności, a nauczycielce Dorocie Hałaczkiewicz, która przygotowała pierwszaków do wspaniałego występu, serdeczne podziękowania. Następnie Pan Dyrektor wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie otrzymali też upominek od rodziców w postaci koszulki z imieniem i nazwą szkoły.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. 

Rollup_slubowanie_1.jpg

01 października 2020

Otwarcie pracowni ekologicznej w Zespole Szkół w Wiadernie

     Dnia 1 października na terenie naszej szkoły odbyło się uroczyste otwarcie punktu dydaktycznego na świeżym powietrzu pod nazwą „ Bliżej natury”  utworzonego w ramach projektu „ Nasze Ekologiczne pracownie”. Koszt projektu wyniósł 61 878,80 zł w tym dotacja z WFOŚiGW w Łodzi 48 157,08 zł.

     Głównym celem utworzenia takiej eko-pracowni było stworzenie miejsca, które zaciekawi i zainspiruje uczniów  do poznawanie środowiska przyrodniczego oraz pozwoli kształtować świadomość ekologiczną i aktywna postawę dzieci i młodzieży wobec otaczającej ich przyrody. Odbywać się tam będą zajęcia z edukacji ekologicznej, przyrody, biologii, geografii, języka polskiego, plastyki, muzyki i techniki.

     Teren punktu dydaktycznego został podzielony na strefy, np.: ptasi zakątek, kwietna łąka, zwiastuny pór roku, ogródek skalny, świat owadów,  multi labirynt, ścieżka sensoryczna, dendrofon, segregujemy odpady, bujanie w obłokach, stacja meteorologiczna.

W centralnym miejscu znajduje się wiata z wyposażeniem, w której odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy, doświadczenia i prezentacje.

     Głównymi realizatorkami zadania są nauczycielki Zespołu Szkół w Wiadernie: Jadwiga Kotynia, Elżbieta Laskowska, Katarzyna Jakubowska, w projekcie wspierali nauczyciele Tomasz Bąk, Krzysztof Cyniak, Dorota Hałaczkiewicz, Anna Sobierska oraz Jolanta Mleczek.

     Spośród zaproszonych gości obecny był: wójt gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel, ksiądz proboszcz parafii NMP Królowej Polski Zygmunt Nitecki, starsza wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim Grażyna Haraśna, radna gminy Marzena Plich oraz Ewa Poborska, sołtys wsi Swoloszewice Małe Mieczysława Biłek, dyrektor ZEAS Elżbieta Zielak, Leśniczy Nadleśnictwa Smardzewice Tomasz Rogaczczewski, prezes koła łowieckiego „Błękitne Źródła” Marian Mencfel,  dyrektorzy szkół w gminie Tomaszów: dyrektor ZSP w Smardzewicach Waldemar Fijałkowski, dyrektor SP w Chorzęcinie Emilia Mazurek, dyrektor SP w Zawadzie Ewa Szymczyk, dyrektor ZS w Komorowie Iwona Woskowicz, sponsorzy i przyjaciele szkoły: Piotr Kwapisz, Paweł Goździk.

Kotwica 236

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z okolicznych szkół i placówek oświatowych
do korzystania z naszej pracowni.

30 września 2020

Próbna ewakuacja

   Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, przedszkolaków, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 30 września 2020 r. została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Tam nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką.  Przeprowadzoną ewakuację obserwował dyrektor szkoły pan Arkadiusz Świech.  Pan dyrektor podziękował wszystkim za sprawną ewakuację. Po zakończonym alarmie uczniowie i przedszkolaki wrócili na swoje zajęcia.

Kotwica 235
images.png
Kotwica 233

21 września 2020

25 września 2020

Kotwica 234

Spotkanie autorskie

      25.09.2020 r. uczniowie klasy IV pod opieką pani Anny Sobierskiej udali się do Biblioteki w Wiadernie na spotkanie autorskie z panem Pawłem Wakułą - prasowym rysownikiem, ilustratorem, pisarzem wielu interesujących książek, m.in. utworów: Co w trawie piszczy, O czym szumi las, Kajtek i Yetik.

      Pani Marzena Balcerczyk serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Później głos zabrał sam twórca. W interesujący sposób przedstawiał humorystyczne historyjki swoich literackich bohaterów. Zachęcał uczniów do czytania książek. Opowiadał również ciekawostki nt. pierwszych władców Polski oraz prezentował zabawne ilustracje,  m.in. Mieszka I, Władysława Jagiełły oraz Władysława Łokietka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań. Mieli także możliwość zakupienia najnowszych utworów pana Pawła Wakuły, w których twórca zamieszczał własnoręczną ilustrację wraz z dedykacją i autografem.

     Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, była to ciekawa lekcja, którą uczniowie z pewnością będą długo wspominać.

title-img.jpg

     Dnia 18 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola uczestniczyli po raz kolejny w akcji - „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

    Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu.

  W tegorocznej akcji wzięło udział około 200 uczniów wraz z przedszkolakami, nauczycielami i wychowawcami. Sprzątaliśmy okoliczne tereny, las wokół szkoły oraz fragmenty ulic naszej miejscowości.

 

      Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.

plakat.jpg
bottom of page